Interaktywny przyjaciel – Kot

Kotek interaktywny to idealna zabawka dla dzieci, które chciałyby mieć żywe zwierzątko, ale nie są jeszcze gotowe, aby za nie odpowiadać i właściwie się nim zajmować. Jest idealna dla dzieci od lat 3.

Zabawka jest neutralnej płci, tak więc może być kotką lub kocurkiem. Ma brązowe futerko z miękkiego materiału, czarne łapki oraz pyszczek. Urody dodaje mu biała końcówka ogonka. Jest ruchliwy. Potrafi się poruszać i mrugać oczkami. Jest miła w dotyku i pełna wdzięku.

Do zestawu dołączona jest również smycz, dzięki czemu dziecko może zabierać swojego kociego przyjaciela, gdziekolwiek zechce.

Rozwijanie emocji dziecka

Kluczową cechą kotka jest jego interaktywność. Oznacza to, że reaguje na polecenia i odpowiada na nie. Kotek aktywnie uczestniczy w zabawie i prowokuje dziecko do wzajemnych relacji.

Zabawka – Kotek jest bardzo naturalna. Wygląda, porusza się oraz zachowuje się jak prawdziwy kot. Dzięki temu dziecko może nauczyć się właściwego zajmowania się prawdziwym zwierzątkiem. Wzajemne oddziaływanie kształtuje też u dziecka takie cechy emocjonalne jak czułość, empatię, troskę.

Praktyczna opieka nad pupilem

Zabawka wykształca i rozwija nie tylko poczucie odpowiedzialności za nowego przyjaciela, ale uczy też jego potrzeb i tego, jak je praktycznie zaspokajać.

Kiedy miauczy oznacza to, że jest głodny, wtedy trzeba nakarmić go z butelki. Gdy kotek zaczyna się kręcić w kółko oznacza to, że chce mu się siusiu – i faktycznie siusia!

Wymaga częstego czesania, sygnalizuje, że to lubi przeciągając się i mrucząc.

Wzajemne oddziaływania

Kotek interaktywny z BEE z pewnością zagwarantuje wspaniałą i niekończącą się zabawę. Wydaje różne kocie dźwięki: mruczy, miauczy. Reaguje również na dotyk i głos. Prowokuje do psot, co daje wiele frajdy. Nieodłącznym jego kompanem jest ukochany kolorowy kłębuszek wełny, którym uwielbia się bawić.

Dziecko będzie wiedziało, że zabawa dla prawdziwego mruczka jest niezbędna i chroni go przed stresem i nudą. Zbyt długie niezajmowanie się nim powoduje poczucie samotności i płacz.

Kotek interaktywny uwielbia też głaskanie oraz pieszczoty. Podrapany za uchem przyjaźnie zamruczy i odwraca główkę w stronę malucha. Ułożony na grzbiecie zasypia. Wzajemna zabawa uczy radości i odpowiednich reakcji.

Zabawki odgrywają bardzo dużą rolę w kształtowaniu i modyfikacji zachowań dziecka, dlatego należy kupować je dzieciom. Zabawa odzwierciedla rzeczywistość i oswaja ją, co jest cenną wartością dodaną.

W zestawie znajdują się też: baterie (4xAA), instrukcja, buteleczka na wodę, smycz, ”kłębek wełny”, szczotka.

Urodziny pvproductions - pl.freepik.com