Ćwiczenia na płaski brzuch – pozbądź się oponki

Płaski brzuch to marzenie wielu osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jednak nie każdy wie, że uzyskanie wymarzonej sylwetki wymaga pracy i systematyczności. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka skutecznych ćwiczeń na płaski brzuch, które pomogą Ci osiągnąć zamierzony efekt.

 

Plank – ćwiczenie, które angażuje całe ciało

Plank to jedno z najlepszych ćwiczeń na płaski brzuch. Polega ono na utrzymaniu pozycji deski przez określony czas. Ćwiczenie to angażuje wiele mięśni, w tym mięśnie brzucha, ramion i nóg. Aby wykonać plank, połóż się na podłodze twarzą w dół, oprzyj na przedramionach i palcach u stóp i utrzymaj tę pozycję przez określony czas. Zalecany czas to od 30 sekund do 2 minut.

 

Bicycle crunches – ćwiczenie skuteczne w redukcji oponki

Bicycle crunches to kolejne ćwiczenie, które pomaga w redukcji tłuszczu z brzucha. Polega ono na wykonywaniu ruchów przypominających pedałowanie roweru, ale w pozycji leżącej na plecach. Ćwiczenie to angażuje mięśnie brzucha, dolnej części pleców i ud. Aby wykonać bicycle crunches, połóż się na plecach, unieś nogi w górę i wykonuj ruchy przypominające pedałowanie roweru, jednocześnie unosząc tułów i dotykając łokciami przeciwległego kolana.

 

Side plank – ćwiczenie skuteczne w modelowaniu talii

Side plank to ćwiczenie, które skupia się na wzmacnianiu bocznych mięśni brzucha. Polega ono na utrzymywaniu pozycji deski, ale z oparciem na jednym przedramieniu i boku stopy. Ćwiczenie to angażuje również mięśnie pośladków, nóg i ramion. Aby wykonać side plank, połóż się na boku, oprzyj się na jednym przedramieniu i boku stopy, utrzymując pozycję przez określony czas. Zalecany czas to od 30 sekund do 1 minuty.

 

Brzuszki na piłce fitness

Wymagają one koordynacji i równowagi, ponieważ podczas wykonywania brzuszków na piłce fitness ciało musi utrzymać stabilną pozycję na niestabilnej powierzchni piłki. Ćwiczenie to angażuje mięśnie brzucha i dolnej części pleców, a także wzmacnia mięśnie tułowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *