Derki dla kucyków – co powinieneś wiedzieć na ich temat?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów, które spodobają się osobom uprawiającym jazdę konną. Co więcej, będą one również służymy zwierzętom i zapewniały im komfort. Tak właśnie jest w przypadku derek dla koni i kucyków. W czym dokładnie są pomocne i dlaczego warto zainteresować się ich zakupem możecie przeczytać właśnie w tym artykule.

Dlaczego kucyk potrzebuje derki

Każdy z nas, gdy obniża się temperatura powietrza nakłada na siebie okrycie wierzchnie. Nie inaczej powinno być w przypadku koni. Im można założyć właśnie derkę. Każda stajnia powinna być w nie zaopatrzona. Dodatkowa ochrona w postaci derki dla kucyka zapewni zwierzęciu ciepło, ochroni przed deszczem, a także wchłonie wilgoć po treningu. Zakup tego elementu wyposażenia naprawdę warto wziąć pod rozwagę, ponieważ bardzo mocno wpływa on na jakość funkcjonowania zwierzaka i tym samym odejmuje właścicielowi kłopotów z jego zdrowiem.

Rodzaje derek dla kucyków

Derka polarowa służy do osuszania kucyka po treningu oraz do ochrony przed chłodem. Kucyk poczuje ciepło, a ty zyskasz poczucie spełnionego obowiązku. Polar, z którego jest uszyta to materiał wysokiej jakości, skutecznie odprowadza wilgoć na zewnątrz, posiada zapięcie typu „T” oraz zapięcie na rzep. Derka dla kucyka jest również zaopatrzona w sznurek pod ogon. Masz do wyboru kilka kolorów, więc kucyk będzie nie tylko zabezpieczony przed chłodem, będzie ubrany gustownie i z polotem. Derka padokowa posiada pasek pod ogon i elastyczne zapięcie wokół pasa. Wykonana jest z wytrzymałej tkaniny. Jest wodoodporna, ale również oddychająca. Zapewni kucykowi pełny komfort. Ochroni go przed zimnem, deszcze i wiatrem.

Szybka wysyłka, zadowolenie gratis

Derki dla kucyków kupisz między innymi w sklepie internetowym https://konik.com.pl/. Ma on dwudziestoletnie doświadczenie w branży jeździeckiej, dlatego śmiało można powiedzieć, że należy do liderów w branży. Współpracuje z najlepszymi producentami i stawia na jakość. Co więc ej kupując w tym sklepie można liczyć na szybką i bezpieczną wysyłkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *