Jakie buty na siłownię wybrać? Podpowiadamy!

Zastanawiacie się nad zakupem butów odpowiednich na siłownię lub do klubu fitness? Nie wiecie zupełnie na co trzeba zwrócić uwagę przy dokonywaniu takich zakupów? Mamy dla Was kilka porad, więc zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Jakie buty na siłownię? Sprawdź podeszwę! /

Wiele osób oglądając buty zwraca jedynie uwagę na ich wygląd. Nie zagląda jednak na podeszwę, by sprawdzić rodzaj bieżnika czy zastosowanej gumy. Takie podejście owszem sprawdza się, ale przy wyborze obuwia do sukienki. Siłownia, a także kluby fitness żądzą się nieco innymi prawami. Tutaj liczy się przede wszystkim antypoślizgowa podeszwa. Nikt nie chce bowiem przy wykonywaniu ćwiczeń mieć utrudnionego utrzymania równowagi. Dodatkowo podeszwa niedobrana do podłoża może skutkować kontuzją. Łatwo bowiem o wykrzywienie się kostki przy wykonywaniu ćwiczeń.

Jakie buty na siłownię? Z dobrą amortyzacją!

Kolejną kwestią, na którą koniecznie należy zwrócić uwagę jest amortyzacja w butach sportowych. To dzięki niej można wykonywać różnorodne ćwiczenia fizyczne bez większych obaw o kondycję stawów i kręgosłupa. Amortyzacja sprawdza się głównie przy cardio, gdzie szybko się biega w miejscu, czy wykonuje dużą ilość podskoków. Wówczas płaska i twarda podeszwa będzie mogła być przyczyną bólu kręgosłupa. W przypadku, gdy zostanie zakupiona para butów z amortyzacją, ta dolegliwość raczej się nie pojawi. Trzeba jednak pamiętać, że każde ćwiczenie należy wykonywać poprawnie, ponieważ to błędy w postawie często są powodem różnych dolegliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *