Manekiny do sklepów – całopostaciowe czy torsy?

Na rynku znajdziemy najróżniejsze modele manekinów. Niektóre przedstawiają całą sylwetkę; od stóp do głów. Inne to torsy, które pokazują tylko górną część ciała. W obu przypadkach są to bardzo cenne zasoby dla właścicieli sklepów, jeśli chodzi o atrakcyjne eksponowanie odzieży i akcesoriów. Kiedy postawić na konkretny wariant?

Całopostaciowe manekiny do sklepów – kiedy się przydadzą?

Całopostaciowe manekiny do sklepów to niezwykle popularne rozwiązanie. Spotkamy je w większości butików. Są one również wykorzystywane w centrach handlowych i innych sklepach odzieżowych. Figury te pozwalają pokazać klientom pełny obraz tego, jak dana rzecz będzie wyglądać na ciele osoby, podkreślając jej fason i detale konstrukcyjne. Ponadto można je dostosować do potrzeb klienta, tworząc całe stylizacje, łącznie z akcesoriami.

Manekiny torsy do sklepów – w jakich przypadkach warto na nie postawić?

Manekiny torsy są mniejsze i bardziej kompaktowe niż modele całopostaciowe. Zwracają uwagę na większą ilość szczegółów. Można je wykorzystać do podkreślenia barków, ramion i dekoltu ubrań. To sprawia, że są idealne do pokazywania wyszukanych detali, takich jak koronkowe rękawy lub kołnierze. Idealnie nadają się do ekspozycji bielizny i strojów kąpielowych.

Manekiny do sklepów – co zatem wybrać?

Podsumowując wymienione wyżej kwestie, decyzja o tym, czy używać manekinów całopostaciowych czy torsów, zależy od konkretnych potrzeb i aranżacji danego sklepu. Aby uzyskać najlepsze efekty, należy przeanalizować, w jaki sposób chce się zaprezentować swoje przedmioty, a także co w pozytywny sposób zwróci na nie uwagę. Oba rodzaje są doskonałym narzędziem. Wchodząc na stronę https://moremannequins.pl/, możesz porównać obydwa warianty i zdecydować, który będzie lepszym wyborem. Pamiętaj – manekiny całopostaciowe zaprezentują więcej elementów garderoby, jednak zajmą więcej miejsca niż torsy. Warto wziąć to pod uwagę przy planowaniu rozmieszczenia manekinów na witrynie czy we wnętrzu sklepu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *