Rehabilitacja skolioz – dlaczego jest potrzebna?

Skolioza jest częstym problemem dotykającym dzieci. Ten rodzaj skrzywienia kręgosłupa może wpłynąć na cały organizm i spowodować na przykład zmiany w klatce piersiowej. Dlatego też nie powinno się pozostawać obojętnym, jeśli schorzenie to zostanie zdiagnozowane u kilkulatka. To właśnie na rodzicu spoczywa konieczność przeprowadzenia malucha przez proces rehabilitacji skolioz oraz znalezienia dobrego fizjoterapeuty. Warto dowiedzieć się więcej na temat tego zagadnienia.

Rehabilitacja skolioz – ulga w dorosłym życiu

Rehabilitacja skolioz nie zawsze przebiega gładko. Dziecko musi znieść szereg badań, które potwierdzą diagnozę. Następnie należy ustalić plan terapii i wyznaczyć cele. Etap realizacji owego planu wymagać będzie wiele cierpliwości nie tylko od specjalistów, którzy zajmą się małym pacjentem, ale również od rodziców, którzy także będą musieli pracować z maluchem w domu. Warto znaleźć sposób, aby nakłonić dziecko do ćwiczeń, nawet jeśli początkowo będzie niechętne. Skoliozę bowiem w młodym wieku da się zatrzymać, a prawidłowo przeprowadzona rehabilitacja daje dobre efekty. Opłaca się więc przejść przez początkowe trudy, aby później, w dorosłości nasza pociecha mogła nam podziękować za włożony wysiłek. Znacząco podniesie się bowiem dzięki temu komfort życia pacjenta.

Rehabilitacja skolioz – warto zacząć od dziś!

Małe dziecko może nie do końca rozumieć, dlaczego musi odwiedzać gabinety fizjoterapeutów, przechodzić badania czy wykonywać ćwiczenia. Nie powinniśmy jednak z rehabilitacją skolioz czekać aż pacjent „dojrzeje” do terapii. Im szybciej się ją rozpocznie, tym większe są szanse na zadowalające efekty. W dużej mierze to my odpowiadamy za to, jak dziecko będzie nastawione do całego procesu, jednak warto także stawiać na specjalistów, którzy na co dzień zajmują się najmłodszymi. Znajdziemy ich na przykład w opolskim ośrodku neurorehabilitacji https://neurorehabilitacjaopole.pl/rehabilitacja-wad-postaw-i-skolioz/. Fizjoterapeuci dziecięcy nie tylko mają niezbędną wiedzę, ale również wykazują empatię i zrozumienie dla maluchów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *